Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... prostitutie
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

prostitutie

minora fiind,in urma cu 2 ani am practicat prostitutia.cu putin timp in urma ,procurorul avind convorbiri inregisrate atat intre mine si clienti cit si intre mine si combinator, a trimis doi politisti si mau luat de la concubinul cu care locuiesc in prezent pentru declaratii.in prezenta avocatului din oficiu mia aratat convorbirile si mia zis sa prefer,ori eu ori el la puscarie. eu minora fiind,fara niciunul din parinti cu mine am declarat impotriva celui care mi-a ducea clienti.intre timp el a fost arestat.nu dupa mult timp sa repetat acelasi pocedeu cu alt combinator ,care si el a fost arestat. intrebarea este; eu nu mai suport. nu mai vreau sa fie si alti arestati pentru ca in dosar sunt mai multi. pot sa nu mai declar nimic cind ma mai aduce la procuror? pot sa retrag plingerile celor arestati? pot fi si eu arestata daca nu mai declar nimic,sau pentru ca am facut prostitutie?
Ar trebui sa va angajati avocat daca vreti sa va aparati.
Procurorii vor sa aresteze proxenetii.
Daca nu ii ajutati puteti avea probleme dvs.
Subscriu unor comentarii de mai sus, in sensul, ca in functie de actele si probele de la dosar raportat la invinuirile ce vi se aduc, dupa caz se poate propune arestarea preventiva, de asemenea sunt de acord cu cei ce v-au recomandat sa dati dovada de sinceritate in fata organelor de cercetare penala.
Ceea ce nu s-a discutat insa, si observ ca nimeni nu intreaba, daca dumneavoastra, minor ori nu, ati fost in trecut, ulterior, amendata, pentru practicarea prostituitiei.
Pentru ca, de esenta apararii, parerea mea, este isusi caracterul laturi subiective al infractiunii de prostitutie, pe de alta parte infractiuniea de prostitutie este o infractiune de obicei, ori in acest sens trebuiesc administrate probe, pentru a intruni elementele constitutive ale infractiunii in discutie.
In fine,va recomend tarie de caracter si multa sinceritate, fata de apratorul din oficiu si fata de organele de cercetare penala.
Cand vi s-au aratat convorbirile telefonice, ele era transcrise ca text sau inregistrari audio?
Faptul ca erati minora va ajutat.
Aveti insa grija sa nu aveti si dvs. probleme penale.

In general se da transcrierea si daca persoana este foarte curioasa poate auzi...
andreea_pufi91 a scris:

minora fiind,in urma cu 2 ani am practicat prostitutia.cu putin timp in urma ,procurorul avind convorbiri inregisrate atat intre mine si clienti cit si intre mine si combinator, a trimis doi politisti si mau luat de la concubinul cu care locuiesc in prezent pentru declaratii.in prezenta avocatului din oficiu mia aratat convorbirile si mia zis sa prefer,ori eu ori el la puscarie. eu minora fiind,fara niciunul din parinti cu mine am declarat impotriva celui care mi-a ducea clienti.intre timp el a fost arestat.nu dupa mult timp sa repetat acelasi pocedeu cu alt combinator ,care si el a fost arestat. intrebarea este; eu nu mai suport. nu mai vreau sa fie si alti arestati pentru ca in dosar sunt mai multi. pot sa nu mai declar nimic cind ma mai aduce la procuror? pot sa retrag plingerile celor arestati? pot fi si eu arestata daca nu mai declar nimic,sau pentru ca am facut prostitutie?

Ce ai patit tu sunt tertipurile obisnuite ale procurorilor.
Nu trebuie sa declari nimic, pentru prostituie nu te aresteaza niciodata.
Daca vrei sa-i ajuti retrage declaratiile, ii bagi in ceatea...