Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Colectare fonduri UK
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Colectare fonduri UK

Anul trecut am infiintat o asociatie care are ca scop promovarea solidaritatii si coeziunii sociale. Am dori , in vederea finantarii legale, sa extindem activitatea in Anglia (UK). Nu stim care ar fi cea mai simpla si eficienta metoda : in fiintare unei filiale, sucursale sau implementarea unui proiect cu parteneri din tara respectiva. Am fi recunoscatori pentru orice informatie care ne-ar putea ajuta in sensul acesta.
Va multumim!
Cel mai bine sa derulati activitati si chiar proiecte daca gasiti surse de finantare, cu organizatii partenere de acolo.
Multumesc pt .raspuns.
Avem de gand sa derulam si un proiect in masura in care o sa gasim organizatii partenere interesate. As vrea insa sa stim, atat cat se poate aici, daca e posibila infiintarea unei filiale in Anglia- Londra, in special pentru colectarea obiectelor de ocazie, donate de persoane sau juridice sau ce alta procedura ar fi viabila.