Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Vanzare casa de pe firma
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Vanzare casa de pe firma

Buna ziua,daca detin o proprietate pe firma si vreau sa o vand pe persoana fizica,dar in acte este mult subevaluata, nu pot sa o vand cu suma aceasta?
Va trebui sa aveti in vedere preturile de vanzare a imobilelor din grila notarilor (sa nu cadeti sub ele).
De asemenea, este necesar si un raport de evaluare intocmit de evaluator autorizat care sa confirme valoarea de piata a imobilului.
Si inca un aspect: in cazul in care cumparatorul este persoana afiliata societatii vanzatoare, nu veti putea vinde "in pierdere"