avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1253 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... recunosterea unei hotarari judecatoresti in Franta
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

recunosterea unei hotarari judecatoresti in Franta

As dori sa stiu ce procedura trebuie sa urmez pentru ca o hotarare judecatoresca ramasa definitiva in decembrie 2006 sa fie recunoscuta si sa fie pusa in executare in Franta; este o hotarare ce priveste pensia alimentara;

Alte discuții în legătură

Proces pentru stabilirea paternității și adăugarea tatălui biologic pe certificatul de naștere Vasile26 Vasile26 Buna seara , mama copilului a rămas însărcinată fără acordul meu ( cei drept nici eu nu m-am protejat) după 5 ani in care nu a interesato de mine ca ea ... (vezi toată discuția)
Pensie alimentara marius007zo2 marius007zo2 buna ziua, sunt despartita de aprox 3 ani. fostul sot plateste pensia alimentara stabilita la momentul respectiv in val de 125 ron. de aprox 2 ani el ... (vezi toată discuția)
Fostul nu vrea sa platesc pensie alimentara Mihaixyz Mihaixyz Buna ziua. Nu sunt din Romania atunci scuze pentru limba. Eu scriu in nume Iubitei mele. Iubita mea avea divort (martie pronuntare, iulie definitiv prin ... (vezi toată discuția)