Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale infintare firma de catre un strain in romania
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

infintare firma de catre un strain in romania

Salut!
ce acte sunt necesare infintarii unei firme in romania de catre o persoana fizica straina ??
Nu difera, sunt aceleasi acte.
Gasiti aici actele necesare infiintarii unui SRL, SNC sau in comandita simpla :
[ link extern ]
Buna, ai nevoie de urmatoarele:
- rezervare denumire;
- act constitutiv;
- contract de comodat / inchiriere pentru sediu social;
- declaratie pe proprie raspundere pt indeplinirea calitatii de asociat si administrator;
- specimen de semnatura pentru administrator;
- declaratie pe proprie rapundere ca nu are datorii fata de statul roman;
- capital social de minim 200 lei;
- copie pasaport.

Multumesc....!!!! sa inteleg ca sunt aceleasi acte ca si pt p.f. romana??
da, aceleasi acte sunt.