avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 494 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale cofetarie
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

cofetarie

Buna ziua,

As dori sa deschid o cofetarie in cadrul unei galerii comerciale (fara laborator, produsele sunt cumparate de la un importator) - voi vinde prajituri, sucuri si cafea - sistem "take away" si servire la mese.
Va rog sa-mi spuneti ce coduri CAEN trebuie sa inregistrez, ce avize si autorizatii imi sunt necesare si ce conditii obligatorii trebuie indeplinite (contract salubritate, chiuveta etc.)
Va multumesc!

Alte discuții în legătură

Coduri caen cafenea DanaGrig DanaGrig Buna ziua, Ce coduri caen trebuie autorizate pentru o cafenea( în afara de 5630) în cazul în care: 1. clienții isi pot lua si cafea/suc/apă take a ... (vezi toată discuția)
Coduri caen pentru cofetarie mariusgabriel mariusgabriel buna ziua, am deschis o cofetarie unde se comercializeaza urmatoarele: prajituri, sucuri, ceai cald, cafea, bomboane si produse de patiserie. Am depus ... (vezi toată discuția)
Incadrare cod caen laborator sau cafenea? MituMarius07 MituMarius07 Buna ziua, Va rog sa ma ajutati cu urmatoarea speta: Doresc sa deschid o cafenea unei voi vinde produse de patiserie/cofetarie servirii unei cefele. ... (vezi toată discuția)