Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Incadrare Cod CAEN Laborator sau cafenea?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Incadrare Cod CAEN Laborator sau cafenea?

Buna ziua,
Va rog sa ma ajutati cu urmatoarea speta:
Doresc sa deschid o cafenea unei voi vinde produse de patiserie/cofetarie servirii unei cefele. Mentionez faptul ca prodesele respective as dori sa le produc in incinta. Incadrarea cod CAEN v-a fi pentru cafenea sau pentru laborator cofetarie?

Va multumesc!
Coduri CAEN
1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prajiturilor si a produselor proaspete de patiserie
1072 Fabricarea biscuitilor si piscoturilor; fabricarea prajiturilor si a produselor conservate de patiserie?
1082 Fabricarea produselor din cacao, a ciocolatei si a produselor zaharoase?1083
Cod CAEN 4724 - Comerț cu amănuntul al painii, produselor de patiserie si produselor zaharoase, in magazine specializate
5630 Baruri si alte activitati de servire a bauturilor

Pentru autorizația de funcționare a codul CAEN 4724 este nevoie de următoarele autorizații/avize de funcționare:
Aviz - Autorizație funcționare Primărie
Autorizație DSV
Certificat Conformitate D.S.P.