Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Coduri CAEN Laborator Cofetarie
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Coduri CAEN Laborator Cofetarie

Buna seara,

Doresc sa aflu ce coduri CAEN pot folosi pentru un laborator de cofetarie, facand exceptie de:
- Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie, grupa CAEN 1071
- Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie CAEN 1072?

Astept opiniile dvs.
Multumesc!
1082 Fabricarea produselor din cacao, a ciocolatei si a produselor zaharoase

1089 Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.

Faceti si limonade?
1032 Fabricarea sucurilor de fructe si legume
ContSters256771, utilizator
eventual, 1082.
iar daca si doriti sa vindeti aceste produse (banuiesc ca nu o sa ramaneti pe stoc cu ele), atunci ar trebui sa adaugati 4724
Buna seara,

Multumesc pentru raspunsuri.

Dle. Marian Bratu, codul CAEN 1082 Fabricarea produselor din cacao, a ciocolatei si a produselor zaharoase nu il pot folosi, deoarece nu produc cacao, zahar, ci doar le pot folosi pentru produsele finale. :-)