Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Patiserie cofetărie și pizza
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Patiserie cofetărie și pizza

Buna ziua!
Doresc sa înființeze o societate cu urmatorul specific,livrari la domiciliu pizza,iar ulterior sa pot face și patiserie cofetărie cu servirea la punctul de lucru.
Ce coduri CAEN imi sunt necesare pentru a putea funcționa?
Mentionez ca doresc sa deschid cele două activita într-o singură locație.
Cornel Vasile, Consilier juridic
CAEN
1071 - Fabricarea painii; fabricarea prajiturilor si a produselor proaspete de patiserie
1072 - Fabricarea biscuitilor si piscoturilor; fabricarea prajiturilor si a produselor conservate de patiserie
4724 Comert cu amanuntul al painii, produselor de patiserie si produselor zaharoase, in magazine specializate