avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 541 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Patiserie cofetărie și pizza
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Patiserie cofetărie și pizza

Buna ziua!
Doresc sa înființeze o societate cu urmatorul specific,livrari la domiciliu pizza,iar ulterior sa pot face și patiserie cofetărie cu servirea la punctul de lucru.
Ce coduri CAEN imi sunt necesare pentru a putea funcționa?
Mentionez ca doresc sa deschid cele două activita într-o singură locație.
Ultima modificare: Sâmbătă, 21 Septembrie 2019
Cornel Vasile, Consilier juridic
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 07:28, 21 Septembrie 2019
CAEN
1071 - Fabricarea painii; fabricarea prajiturilor si a produselor proaspete de patiserie
1072 - Fabricarea biscuitilor si piscoturilor; fabricarea prajiturilor si a produselor conservate de patiserie
4724 Comert cu amanuntul al painii, produselor de patiserie si produselor zaharoase, in magazine specializate

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Incadrare cod caen laborator sau cafenea? MituMarius07 MituMarius07 Buna ziua, Va rog sa ma ajutati cu urmatoarea speta: Doresc sa deschid o cafenea unei voi vinde produse de patiserie/cofetarie servirii unei cefele. ... (vezi toată discuția)
Cod caen pt. cofetãrie eoana eoana Eu şi încă 3 persoane vrem să ne deschidem o cofetă:help:rie(fără laborator) şi avem nevoie de coduri CAEN ...vindem prăjituri achiziţionate de la ... (vezi toată discuția)
Deschidere patiserie insistenta insistenta Buna ziua, Va rog sa-mi spuneti de ce anume am nevoie pentru a deschide o patiserie. Este adevarat ca trebuie sa am calificarea de bucatar? Va multumesc (vezi toată discuția)