avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 809 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 cod CAEN pt. cofetãrie
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

cod CAEN pt. cofetãrie

Eu şi încă 3 persoane vrem să ne deschidem o cofetă:help:rie(fără laborator) şi avem nevoie de coduri CAEN ...vindem prăjituri achiziţionate de la altă firmă ... facem si vindem îngheţată...si bauturi....mă poate ajuta cineva?
Cel mai recent răspuns: ContSters22713 , utilizator 21:30, 6 Aprilie 2011
Daca faceti prajituri codurile sunt:
1071 - Fabricarea painii; fabricarea prajiturilor si a produselor proaspete de patiserie
1072 - Fabricarea biscuitilor si piscoturilor; fabricarea prajiturilor si a produselor conservate de patiserie
1052 - Fabricarea inghetatei
Daca le vindeti cu amanuntul:
4724 - Comert cu amanuntul al painii, produselor de patiserie si produselor zaharoase, in magazine specializate
Daca vindeti si la masa:
5610 – Restaurante


~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Incadrare cod caen laborator sau cafenea? MituMarius07 MituMarius07 Buna ziua, Va rog sa ma ajutati cu urmatoarea speta: Doresc sa deschid o cafenea unei voi vinde produse de patiserie/cofetarie servirii unei cefele. ... (vezi toată discuția)
Patiserie cofetărie și pizza Iulian48 Iulian48 Buna ziua! Doresc sa înființeze o societate cu urmatorul specific,livrari la domiciliu pizza,iar ulterior sa pot face și patiserie cofetărie cu servirea ... (vezi toată discuția)
Sediu social srl phloren_84 phloren_84 Buna ziua. Eu as dori sa infiintez un SRL pentru a produce si comercializa covrigi, gogosi, placinte. Cred un cod caen potrivit ar fi 4724 Comert cu amanuntul ... (vezi toată discuția)