Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 cod CAEN pt. cofetãrie
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

cod CAEN pt. cofetãrie

Eu şi încă 3 persoane vrem să ne deschidem o cofetă:help:rie(fără laborator) şi avem nevoie de coduri CAEN ...vindem prăjituri achiziţionate de la altă firmă ... facem si vindem îngheţată...si bauturi....mă poate ajuta cineva?
Daca faceti prajituri codurile sunt:
1071 - Fabricarea painii; fabricarea prajiturilor si a produselor proaspete de patiserie
1072 - Fabricarea biscuitilor si piscoturilor; fabricarea prajiturilor si a produselor conservate de patiserie
1052 - Fabricarea inghetatei
Daca le vindeti cu amanuntul:
4724 - Comert cu amanuntul al painii, produselor de patiserie si produselor zaharoase, in magazine specializate
Daca vindeti si la masa:
5610 – Restaurante