Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Un nou model de contract pentru REGIO!
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Un nou model de contract pentru REGIO!

Un nou model de contract pentru REGIO - 4.3 "Sprijinirea dezvoltarii microintreprinderilor"
Ca urmare a modificarilor Documentului Cadru de Implementare REGIO aprobat prin Ordinul comun al ministrului dezvoltarii regionale si turismului nr. 69/16.02.2012 si al ministrului afacerilor europene nr. 181/27.02.2012, Autoritatea de Management a adoptat un nou model standard al contractului aplicabil celui de al doilea apel de proiecte in cadrul domeniului de interventie 4.3 "Sprijinirea Dezvoltarii microintreprinderilor" ce prevede introducerea contributiei de la bugetul de stat.

Sursa: Inforegio Nord-Est
[ link extern ]
Daniela Bolog, Consultant credite si finantari