Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general SRL PT SERVICII CONTABILE
Discuție deschisă în Contabilitate în general

SRL PT SERVICII CONTABILE

BUNA SEARA,
SPUNETI-MI VA ROG DACA UN ECONOMIST CARE NU ESTE EXPERT CONTABIL POATE INFIINTA UN SRL PENTRU PRESTARI SERVICII CONTABILE.
PENRTU A AVEA CA SI OBIECT DE ACTIVITATE SALARIZARE SI RESURSE UMANE ESTE NEVOIE DE AVIZUL ITM?

VA MULTUMESC ANTICIPAT!
Nu puteti infiinta un SRL cu specificul respectiv daca nu sunteti expert contabil.Dar va puteti asocia cu un exert contabil..B-) Sau, va puteti angajat part time , cu o ora/zi, ca si economist/contabil sef/director economic si sa tineti cate contabilitati vreti.:)
Pentru activitati de resurse umane, puteti deveni PFA.
Buna seara!

1.Puteti accesa site-ul CECCAR Bucuresti, sectiunea: Legislatie/Expertiza/Organizarea activitatii de expertiza contabila si a contabililor autorizati. (Ordonanta 65/19 august 1994 republicata).
2. Trebuie sa aveti cuprinse ca si activitati secundare cele reprezentate de codurile CAEN 7830 si 8299.

Cu stima.
PFA puteti solicita caen contabilitate fara sa fiti membru CECAR , SRL nu deocamdata .
olden, utilizator
Pfa sau intrep. Individuala
PFA..si restul cum au spus colegi..