avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 961 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Data iesirii la pensie - activitate in politie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Data iesirii la pensie - activitate in politie

Vă rog să-mi spuneţi dacă am vârsta de 47 ani şi 8 luni pot să ies la pensie în următoarele condiţii:
- 9 luni de armată;
- 6 ani siderurgie / grupa I-a ;
- 21 ani de poliţie / grupa I-a.
Mulţumesc !
Cel mai recent răspuns: floring2000 , utilizator 11:19, 5 Octombrie 2012
Imi cer scuze ca am scris grupa I de munca. Am lucrat in grupa speciala de munca !

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Varsta iesirii la pensie conform legii nr. 263/2010, activitate in sistem militar honciuc_valy honciuc_valy Am lucrat in viata civila 10 ani si 8 luni, am lucrat ca militar angajat 17 ani si 2 luni, am satisfacut stagiul militar de 1 an si 4 luni. Daca mai fac 10 ani ... (vezi toată discuția)
Armata ca si vechime in munca floring2000 floring2000 Va rog , dacă vreţi,sa-mi răspundeţi la mail multe întrebări : În anul 1983 am terminat liceul şi am mers in armata 9 luni la T.R. După armată, ... (vezi toată discuția)
Data iesirii la pensie - mai btmariuss btmariuss buna ziua! as avea o intrebare ? la varsta de 48 ani ce urmeaza a fi impliniti in luna august 2011 cu o vechime de 22 ani in MAI grupa 1 și 5 ani ... (vezi toată discuția)