Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Data iesirii la pensie - activitate in politie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Data iesirii la pensie - activitate in politie

Vă rog să-mi spuneţi dacă am vârsta de 47 ani şi 8 luni pot să ies la pensie în următoarele condiţii:
- 9 luni de armată;
- 6 ani siderurgie / grupa I-a ;
- 21 ani de poliţie / grupa I-a.
Mulţumesc !
Imi cer scuze ca am scris grupa I de munca. Am lucrat in grupa speciala de munca !