avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 933 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... cheltuielile cu internetul
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

cheltuielile cu internetul

sunt Intrepr Indiv,am comodat pe spati,iar factura de internet vine pe numele proprietarului spatiului.eu ma folosesc de internet foarte mult,aproape 90%,din utilizarea lui,pt informare si reclama gratuita pe siteuri.platesc ,deci,proprietarului acest procent din factura.pot deduce aceasta cheltuiala,pe baza anexei la Contractul de Comodat,unde am precizat cotele de folosire a utilitatilor spatiului,inclusiv serviciul de internet?

Alte discuții în legătură

Inregistrari contabile pentru facturi de utilitati pentru sediu firma anaitsirc63 anaitsirc63 1.in cazul in care o firma are contract de comodat pentru sediul utilizat cum se inregistreaza facturile de utilitati care vin pt acel spatiu dar cu numele ... (vezi toată discuția)
Contract comodat pfa alina851 alina851 Buna ziua! Sunt PFA (neplatitor de TVA) de f. putin timp si am cateva intrebari. Va rog sa ma ajutati: 1) Care sunt normele care reglementeaza activitatea de ... (vezi toată discuția)