avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 781 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Infiintare intreprindere individuala
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Infiintare intreprindere individuala

As vrea sa fac o intreprindere individuala dar am cateva nelamuriri:
Cate coduri caen pot pune?
Eu as vrea sa deschid o crama, un magazin mixt (in caz ca nu merge crama), si pe timpul verii sa merg pe la targuri cu bere , mici , sucuri , inghetata si eventual ceva artizanate.
As putea sa pun codurile necesare pe un singur II?
Imi trebuie specializare pentru fiecare in parte?
Va multumesc anticipat!
O intreprindere individuala poate avea mai multe coduri CAEN.
Exista un cod CAEN 4799 Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor.
In principal trebuie sa aveti o calificare si experienta profesionala in domeniul comertului.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Infintare ii artghift artghift sunt absolvent arte plastice si doresc sa infiintez o intreprindere individuala ca sa pot participa la targuri, creez tot felul de obiecte cadou ex, cutii, ... (vezi toată discuția)
Ce fel de cod caen? monika82 monika82 puteti sa_mi spuneti si mie codurile caen pt unelte si electice va rog frumos (vezi toată discuția)
Adaugare cod caen magazin sh elaorlea elaorlea Am o Intreprindere Individuala cu cod CAEN 4779 Comert cu amanuntul al bunurilor de ocazie vandute prin magazine si am un magazin second hand. As vrea sa merg ... (vezi toată discuția)