Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale firma dizolvata
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

firma dizolvata

Am gasit pe siteul registrului comertului o rezolutie pronuntata in care se cere dizolvarea firmei in care sunt administrator si care este infiintata in 2005 , mentionez ca eu nu am folosit niciodata firma si nu am facut nici o tranzactie cu ea, dar aveam sa platesc impozitul forfetar vreo 4500 ron , intrebarea mea este , odata cu dizolvarea acesteia se prescriu si banii datorati pe impozitul asta forfetar?
Va multumesc anticipat......
Daca in acea perioada societatea nu a avut activitatea suspendata - adica aceasta suspendare sa fie inregistrata la registrul comertului si anuntata organului fiscal datoriile trebuie platite.