Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... profesor de matematica preda cu pumni si injuraturi
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

profesor de matematica preda cu pumni si injuraturi

la stirile de la toate televiziunile arata cum un profesur bate un elev, acel elev este copilul meu si am ramas uimita sa vad asta la stiri. A venit politia la usa si asa am aflat de acest incident.Vreau sa fie pedepsit acest profesor dar nu stiu ce pasi sa urmez,va rog invatati-ma ce sa fac.
Faceti plangere la politie,directorul scolii,inspectorat,si mai depaerte daca vreti sa-l dati in judecata, sau sa-l iertati
Plangere la politie sau parchet, pentru infractiunea de loviri si alte violente( art. 180 Cod penal).
Sesizati si inspectoratul scolar fiindca, intr-adevar, acest profesor care crede ca poate face invatamant prin violenta, nu prea are ce sa caute in invatamant.
Corect.......?!!, dar cati dintr-e noi ne educam cum trebuie copii?
Cunoastem comportamentul lor in societate, eu consider ca uneori ne facem ca nu vedem si dese ori acuzam,,,,,,, In legatura cu profesorul nu a fost corect din partea acestuia.

Plangere la politie sau parchet, pentru infractiunea de loviri si alte violente( art. 180 Cod penal).