avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 823 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... lamurire
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

lamurire

Am fost contabila la un SRL.Mi s-a desfacut contractul de munca,disciplinar.Consider aceasta masura incorecta ,abuziva si nejustificata.Acum,candnu mai am nici o calitate in societatea respectiva,pot solicita un control financiar?Unde trebuie sa ma adresez si cum trebuie sa procede?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 10:20, 30 Martie 2012
Puteti depune o sesizare la Garda Financiara sau la Politie - Serviciul de investigare a fraudelor.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contract de garantie GABRIELA HANEA GABRIELA HANEA buna ziua am avut un contract de garantie si s-au retras sume din salariu in baza acestui contract. Am plecat in somaj prin reducerea postului. Am facut ... (vezi toată discuția)
Reclamare angajator dragos_cerbu dragos_cerbu buna seara, Sunt barman,patronul nu-mi da voie sa imi verific inventarul!! e gestiunea mea,dar totusi daca o tura vrea sa ma scoata bine la inventar o face ... (vezi toată discuția)
Munca la negru mari82 mari82 Buna ziua, unde pot face o sesizare unor persoane fizice care lucreaza in constructii ( finisaje, interioare, exterioare, etc) de mai mult timp fara sa aiba ... (vezi toată discuția)