Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Despagubire librete CEC
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Despagubire librete CEC

Buna ziua. Numele meu este Corina Idoras. In anul 1978 mama mea Militaru Niculina a facut un libret de economii cu dobanda si castiguri in autoturisme in valoare de 5000 de lei.in anul 1996 avea un sold de 9157 de lei.Ulterior, in anul 1990 a mai facut pe numele meu un libret de economii cu dobanda si castiguri in autoturisme in valoare de 5000 de lei . In anul 1996 aveam un sold de 8961 de lei. Din 1996 nu a mai fost calculata dobanda libretelor si nimeni nu stie sa ne dea un raspuns in legatura cu acestea. Mentionez ca pe vremea cand au fost facute libretele 5000 de lei era avansul unei DACII. Nu mi-am retras banii si vreau sa stiu ce pot face sa ii recuperez. Multumesc anticipat. Cu stima si respect Corina Idoras.
Raspuns privind carnetul dvs, primiti de la CEC. Chiar daca acel cont mai exista, suma din cont e infima, din cauza inflatiei.
Aveti in link o discutie pe acest subiect, inclusiv raspunsul unui reprezentant CEC
www.avocatnet.ro/content/for...