avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 234 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Despagubire librete CEC
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Despagubire librete CEC

Buna ziua. Numele meu este Corina Idoras. In anul 1978 mama mea Militaru Niculina a facut un libret de economii cu dobanda si castiguri in autoturisme in valoare de 5000 de lei.in anul 1996 avea un sold de 9157 de lei.Ulterior, in anul 1990 a mai facut pe numele meu un libret de economii cu dobanda si castiguri in autoturisme in valoare de 5000 de lei . In anul 1996 aveam un sold de 8961 de lei. Din 1996 nu a mai fost calculata dobanda libretelor si nimeni nu stie sa ne dea un raspuns in legatura cu acestea. Mentionez ca pe vremea cand au fost facute libretele 5000 de lei era avansul unei DACII. Nu mi-am retras banii si vreau sa stiu ce pot face sa ii recuperez. Multumesc anticipat. Cu stima si respect Corina Idoras.
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 18:21, 17 Aprilie 2012
Raspuns privind carnetul dvs, primiti de la CEC. Chiar daca acel cont mai exista, suma din cont e infima, din cauza inflatiei.
Aveti in link o discutie pe acest subiect, inclusiv raspunsul unui reprezentant CEC
www.avocatnet.ro/content/for...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Despagubire pt carnetele de cec din anii 1988-1989 slivneanu2001 slivneanu2001 Despagubire pt carnetele de CEC se dau?Am fost la cec si am primit raspuns ca : \"nu mai exista un astfel de depozit in baza noastra de date\". Mai se pot ... (vezi toată discuția)
Cec-urile de 5000 de lei! gygy78 gygy78 buna seara! legat de cec-ul de 5000 de lei,din 1978 incazul meu,de poate recupera ceva?! multumesc! (vezi toată discuția)
Cec livret de economii Mihaelaanton Mihaelaanton Mama mea detine niste livrete de economii de la CEC, cu sume importante pe ele. Sunt depozite, unul in valoare de 500000 lei, sunt si din acelea de 5000 lei cu ... (vezi toată discuția)