avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1869 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Autorizatie provizorie de circulatie pe drumurile ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Autorizatie provizorie de circulatie pe drumurile publice

Cu multumiri anticipate, as dori sa aflu care este cadru legal dupa care se calculeaza taxa autorizatiei de circulatie provizorie a autoturismelor; modul de calcul la prima eliberare precum si la prelungirea autorizatiei.

O completare, ma refeream la contravaloarea autorizatiei de circulatie provizorie; :)

Multumesc,
Ultima modificare: Joi, 4 Decembrie 2008
neo21, utilizator

Alte discuții în legătură

Prelungire autorizatie provizorie de circulatie jacquelline jacquelline Buna ziua! As dori sa stiu care sunt documentele necesare pentru prelungirea autorizatiei provizorie de circulatie. Va multumesc! (vezi toată discuția)
Problema numere rosii djluci djluci tocmai mi-am luat un opel si am nr rosii de satu mare expirate la rar doar in 17 septembrie am programare pt inmatriculare cica nu se mai dau nr rosii inca o ... (vezi toată discuția)
Numere rosii dupa ce expira rar-ul? SC ESC SOFT SRL SC ESC SOFT SRL Buna seara! Am achizitionat un autoturism Fiat Bravo (1.6 16v) din Italia in august 2008, am fost programat la rar pe 10 septembrie 2008, am scos numere rosii ... (vezi toată discuția)