Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Carte de Munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Carte de Munca

Buna seara,

Daca se poate sa ma ajutati as dori sa intreb unde as putea gasi cartea de munca a tatalui meu care nu mai lucreaza in Romania de mai bine de 20 ani. Firma la care a lucrat nu mai exista si nu stim cum am putea sa aflam cati ani de vechime are pe cartea de munca . Mentionez ca acum lucreaza in strainatate. Ar dori sa ramana la pensie; are o varsta de 59 ani ;

Va multumesc !

GB
Incercati la Arhivele Nationale, poate a fost depusa arhiva la ei la dizolvarea firmei.

Aveti mai multe posibilitati :
- incercati la ultimul angajator al tatalui dvs daca acesta mai exista
- la Arhivele Nationale daca ultimul angajator nu mai exista si a fost de stat.
- daca unitatea a fost privatizata mergeti la societatea respectiva si vedeti daca are in custoodie si carnetul de munca al tatalui dvs..
va multumesc mult