Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general CNP si stampila pe factura
Discuție deschisă în Contabilitate în general

CNP si stampila pe factura

Mai este obligatorie stampila si CNP-ul pe factura la incasare?
Se poate consulta un exemplu al unei facturi completate corect si conform cu legislatia in vigoare dupa :Dmetoda moderna?
Multumesc anticipat.
Inteleg ca pe o factura emisa catre o PF nu trebuie nici seria si nr cartii de identitate. Doar numele si prenumele. Este corect?
Gabriela Monica Ionescu, Consultant fiscal