Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... probleme- bani primiti de la cunoscut pe internet
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

probleme- bani primiti de la cunoscut pe internet

sall am si eu o intrebare.am cunoscut pe un site de video-chat un tip el ma placut si a inceput sa imi trimita bani prin western union intr-o zi cand mi-a pus 300 de $i-am zis ca eu nu am scos bani crezand ca imi va trimite alti dar eu ii scosese-m. el a sunat la western union si l-a zis ca eu nu pot sa scot bani iar cei de la western i-ai zis ca eu am scos bani dar el a insistat ca eu nu i-am scos atunci cei de la western i-au zis ca vor face o ancheta pentru a solutiona problema.e vrun risc ca eu sa fiu afectata legal din cauza asta in urma anchetei lor?
Cersetoria se pedepseste, asta e riscul real. Ce faceti dvs e cersetorie. Restul e can-can1
nu este cersetorie daca m-a placut
gi-jane2, moderator
Incercati sa precizati ca solicitati banii aia ca imprumut, macar asa evitati riscul acesta.
gi-jane2, moderator
si tot nu am inteles ce risc sa patesc eu in cazul asta?????eu nu am l-am obligat sa imi trimita acei bani el de buna voie mi-ai trimis