Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... RECUPERARE TAXA POLUARE
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

RECUPERARE TAXA POLUARE

Buna ! Am sentinta pe 15 iunie,pt recuperarea taxei de poluare! As dori sa stiu ce se poate intampla mai departe?Adica daca se va face recurs,as dori sa stiu cat dureaza recursul si ce se va intampla dupa?Multumesc.
La acea data, cred, cu toate ca este impropriu cum ati spus ca aveti sentinta pe 15 iunie, eventual un nou termen pe 15 iunie, instanta se va pronunta asupra cererii formulate in dosar. Hotararea pronuntata poate fi atacata cu recurs, nu este obligatoriu sa se si intample. Cat dureaza judecarea recursului si ce se va intampla dupa depinde de hotararea instantei de recurs.