Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... pot face o procura la notar?
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

pot face o procura la notar?

am un copil minor si vreau sa plec in strainatate pentru 7 luni pot face o procura la notar surorii minorei care este casatorita si mai are un copil,situatie materiala buna.pot dovedi cu contract de munca in italia k pot trimite bani fetitei ptr intretinere?si cel mai important am nevoie de acordul tatalui fetei de care am divortat si am hotarare de incredintare a minorului...va rog raspuns urgent
Puteti sa lasati copilul in grija sorei dar trebuie sa intelegeti ca tatal va putea oricand sa solicite stabilirea locuintei copilului la el si are toate sanse sa obtina asta.