Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Recuperare TVA platit in Ungaria
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Recuperare TVA platit in Ungaria

Salutare, daca o persoana juridica achizitioneaza din Ungaria produse cu tva inclus si doreste sa le vanda in Romania, cum se recupereaza tva-ul platit in Ungaria?? Se plateste doar diferenta de tva 3%? Receptia se face ca si cum produsul ar fi fost cumparat din Romania?
Se recupereaza tva (áfa) platit in Ungaria de la Fiscul maghiar.