Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... acuzat pentru furt
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

acuzat pentru furt

salut sunt acuzat de furt fara probe poate sa imi faca politia ceva ca eu mai am un dosar penal pentru furt calificat si acuma ma acuza pe mine dar nu au probe pot sa imi fac ceva .eu nu am furat ce pot sa fac eu acuma .mie imi poate afecta si locul de munca acuma?va rog sama ajutati
teoeoo, utilizator
Daca sunteti sincer si este asa cum spuneti,nu au ce sa va faca.

1) puneti-i sa va ia amprentele.
2) cereti un test cu poligraful ( detectorul de minciuni )

Aceste doua solutii de mai sus,este ca sa dovediti ca nu mintiti asa cum spuneti.

Adevarul va iesi la lumina !
amprentele miliau luat si nu miau gasit si la un test poligrafic nu mam gandit .multumesc frumos
Daca totusi va tulbura,va ameninta sau alte chestii,puteti sa-i dati dvs in judecata ptr calomnie.
Capul si fruntea sus,fara teama daca considerati ca sunteti sincer.
Cel mai bine ar fi sa contactati un avocat si sa i descrieti toata situatia,acesta o sa analizeze cazul dvstra si o sa va ajute.
nu am posibilitatea pentru un avocat multumesc frumos pentru sfaturi