avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 411 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... acuzat pentru furt
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

acuzat pentru furt

salut sunt acuzat de furt fara probe poate sa imi faca politia ceva ca eu mai am un dosar penal pentru furt calificat si acuma ma acuza pe mine dar nu au probe pot sa imi fac ceva .eu nu am furat ce pot sa fac eu acuma .mie imi poate afecta si locul de munca acuma?va rog sama ajutati
Ultima modificare: Marți, 8 Mai 2012
teoeoo, utilizator
Daca sunteti sincer si este asa cum spuneti,nu au ce sa va faca.

1) puneti-i sa va ia amprentele.
2) cereti un test cu poligraful ( detectorul de minciuni )

Aceste doua solutii de mai sus,este ca sa dovediti ca nu mintiti asa cum spuneti.

Adevarul va iesi la lumina !
amprentele miliau luat si nu miau gasit si la un test poligrafic nu mam gandit .multumesc frumos
Daca totusi va tulbura,va ameninta sau alte chestii,puteti sa-i dati dvs in judecata ptr calomnie.
Capul si fruntea sus,fara teama daca considerati ca sunteti sincer.
Cel mai bine ar fi sa contactati un avocat si sa i descrieti toata situatia,acesta o sa analizeze cazul dvstra si o sa va ajute.
nu am posibilitatea pentru un avocat multumesc frumos pentru sfaturi

Alte discuții în legătură

Acuzat de furt popa92 popa92 Buna ziua!Pana acum 5 luni am avut grija de casa unui prieten,el venind acasa de 2 ori pe luna.Acum ma acuza ca i-am furat bijuterii in valoare de 2000 de ... (vezi toată discuția)
Furt, prelevare amprente Vlad_88 Vlad_88 Buna ziua as avea si eu o intrebare Lucrez la un magazin de electronice si electrocasnice iar acuma cateva zile s-a furat un telefon in valoare de 3200 de lei ... (vezi toată discuția)
Furt alex10 alex10 Salut! Am o problema. In urma cu 10 luni,impreuna cu un prieten am furat o geanta de la o femeie,iar acum mi s-a dat citatie sa merg la politie,am mers si mi ... (vezi toată discuția)