avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 745 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... fisa postului
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

fisa postului

as dori si eu, daca daca se poate, un model pentru fisa postului de comisioner, COR 962103
Cel mai recent răspuns: stefyka , utilizator 17:03, 16 August 2012
Vedeti daca va ajuta acest link:
[ link extern ]

Atributii:
a) sa identifice furnizori pentru marfurile care formeaza obiectul prezentului contract si sa le cumpere in nume propriu, dar pe cheltuiala comitentului;
sau
a) sa prospecteze piata, sa plaseze si sa vanda marfurile care formeaza obiectul prezentului contract;
b) sa ia masuri de conservare a marfurilor primite spre plasare si vanzare;
c) sa incheie in nume propriu contracte si alte acte juridice cu furnizorii/clientii in limitele imputernicirilor date prin prezentul contract;
d) sa-l instiinteze pe comitent, cu cel putin ............ (ore, zile) inainte de efectuarea transportului marfurilor, astfel incat comitentul sa poata pregati mijloacele de transport si depozitele, precum si sa delege imputernicitul sau pentru preluarea lor;
e) sa depuna cel putin o data pe zi/saptamana/luna contravaloarea marfurilor plasate si vandute pe baza decontului prezentat comitentului;
f) sa intocmeasca proces-verbal de predare-primire si de receptie a marfurilor cu imputernicitul comitentului.
Multumesc.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contract comercial (vanzare-cumparare) stefan976 stefan976 Doresc sa fiu ajutat cu un formular de contract comercial, adica un contract de colaborare, vanzare - cumparare a marfurilor intre doua societati comerciale. ... (vezi toată discuția)
Ce fel de contract? dumis dumis Ok. Am mai pus cateva interbari legate de treaba asta dar vad ca nimeni nu mi-a raspuns concret. Sa va dau mai multe detalii... Firma X vreau sa colaboreze ... (vezi toată discuția)
Contract de comision Silvia  Aldea Silvia Aldea Va rog frumos, daca se poate si aveti, as avea nevoie de un model de contract de comision. Dar sa fie un contract care ar rezista in instanta in cazul unui ... (vezi toată discuția)