Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... PFA Traducatori
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

PFA Traducatori

Infiintare PFA la ORC de traducatori / interpreti
Activitatea traducatorului autorizat este considerata profesie liberala. Inregistrarea activitatii se va face doar la Administratia Financiara de pe raza domiciliului/sediului ales.
Doar din punct de vedere fiscal, traducatorul autorizat, inregistrat la A.F. este considerat PFA.
Va recomand topicul de traduceri cu multe informatii utile pentru traducatori, deschis intr-o sectiune separata a acestui forum aici:
www.avocatnet.ro/content/for...
L.C.