Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... infiintare website
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

infiintare website

Buna seara! Pentru infiintarea unui website, care sa functioneze ca o agentie matrimoniala care sunt demersurile?
Multumesc!
Prima data trebuie sa cumparati un domeniu.
Apoi trebuie sa faceti web site-ul si sa-l publicati.
Un domeniu de forma ".de" se poate cumpara din Romania ?
Daca se doreste impunerea unei taxe pentru cei inscrisi pe site, ce trebuie facut??
O sa fiu mai explicit : doresc sa infiintez un website care sa functioneze ca o agentie matrimoniala. SIte-ul se adreseaza celor care vor sa cunoasca persoane de sex opus. Daca 2 persoane inscrise in site se placcare si vor sa ia legatura unul cu celalalt ....trebuie sa plateasca o taxa pentru a obtine datele persoanei respective. IN acest sens trebuie fondata o firma? sau ce este de facut?
Multumesc!
Se pot cumpara domenii .de din Romania,costa cam 9 euro pe an.
Nu trebuie neaparat sa infiintati o societate,puteti sa va faceti un PFA sau sa va declarati veniturile la fisc fara o forma de organizare.
Stefan Bicov, Avocat
Trebuie sa aplez la cineva specializat pentru ajutor? La cosultanta web? sau avocat, sau jurist...?