avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1555 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... infiintare website
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

infiintare website

Buna seara! Pentru infiintarea unui website, care sa functioneze ca o agentie matrimoniala care sunt demersurile?
Multumesc!
Cel mai recent răspuns: ramo1305 , utilizator 18:46, 23 Mai 2012
Prima data trebuie sa cumparati un domeniu.
Apoi trebuie sa faceti web site-ul si sa-l publicati.
Un domeniu de forma ".de" se poate cumpara din Romania ?
Daca se doreste impunerea unei taxe pentru cei inscrisi pe site, ce trebuie facut??
O sa fiu mai explicit : doresc sa infiintez un website care sa functioneze ca o agentie matrimoniala. SIte-ul se adreseaza celor care vor sa cunoasca persoane de sex opus. Daca 2 persoane inscrise in site se placcare si vor sa ia legatura unul cu celalalt ....trebuie sa plateasca o taxa pentru a obtine datele persoanei respective. IN acest sens trebuie fondata o firma? sau ce este de facut?
Multumesc!
Se pot cumpara domenii .de din Romania,costa cam 9 euro pe an.
Nu trebuie neaparat sa infiintati o societate,puteti sa va faceti un PFA sau sa va declarati veniturile la fisc fara o forma de organizare.
Ultima modificare: Vineri, 11 Mai 2012
Stefan Bicov, Avocat
Trebuie sa aplez la cineva specializat pentru ajutor? La cosultanta web? sau avocat, sau jurist...?

Alte discuții în legătură

Infiintare website ramo1305 ramo1305 Buna seara! Pentru infiintarea unui website, care doresc sa functioneze ca o agentie matrimoniala cui trebuie sa ma adresez pentru consultanta de ... (vezi toată discuția)
Website legal madalin1 madalin1 Buna ziua, Am cumparat o gazduire web si de asemenea un domeniu web am mai cumparat si un website (fisierele websitului care il detin) ! Vreau sa stiu cum ... (vezi toată discuția)
Online business Brudici Brudici Salut. Impreuna cu un prieten as vrea sa deschid un website international de intermediere/vanzare/cumparare de bunuri virtuale. Am intrebari in legatura cu ... (vezi toată discuția)