Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Seful de scara
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Seful de scara

Ce artibutii legale are seful de scara si ce beneficii revin ?
,,Sef de scara" este o functie inventata de unii locatari cu prea mult timp liber ...
Functia de "sef de scara" nu exista in nomenclatorul ocupatiilor din Romania.
Aceasta, totusi, este o ocupatie informala, in sensul ca poate ajuta conducerea asociatiei sa tina legatura mai usor cu proprietarii asociatiei.
"Drepturile" acestuia sunt acordate de comitetul executiv in limita fondului de salarii, aprobat in AG anuala a proprietarilor, pentru acivitatea depusa, dar, daca sunt pecuniare, ele trebuie declarate la fisc, alaturi de celelalte salarii si indemnizatii.