Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Burse elevi invatamant preuniversitar
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Burse elevi invatamant preuniversitar

Buna dimineata!
Stie cineva daca Ordinul MECTS nr. 5576/2011 referitor la aprobarea Criteriilor generale de acordare a burselor elevilor din invatamantul preuniversitar de stat a fost modificat de curand?
Da a fost modificat de Ordinul 3470/7.03.2012 "pentru modificarea anexei la Ordinul ministrului educaţiei, cercetării, tineretului şi sportului nr. 5.576/2011 privind aprobarea Criteriilor generale de acordare a burselor elevilor din învăţământul preuniversitar de stat",
publicat in M.Of.172/16.03.2012

[ link extern ]
Multumesc mult pentru raspuns, nu stiam unde sa caut.
In martie conducerea liceului a trimis prin e-mail tuturor elevilor formularul de cerere de bursa, dar nu a explicat faptul ca s-a modificat Ordinul 5576 si ca media de bursa a coborat la 8.50 (fusese 9.80). Cei care stiau ceva despre modificare au depus cerere si au primit ieri banii.
Va doresc o zi buna si multumesc inca o data.