Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... fonduri europene
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

fonduri europene

Buna ziua.As dori sa stiu si eu daca pot obtine un imprumut de la fondurile europene pentru o firma individuala ?
nicu_maryia a scris:

Buna ziua.As dori sa stiu si eu daca pot obtine un imprumut de la fondurile europene pentru o firma individuala ?

Fondurile europene sunt in principiu nerambursabile.
Pentru un raspuns concret pentru afacerea dvs., va rog sa oferiti detalii
-forma de organizare
-activitatea care doriti sa o desfasurati si unde.
Posibilitati pentru finantare sunt mai multe.
datete descpre firma :este firma individuala de amenajari interioare exterioare in aceasi localitate unde sant domiciliat care ar fi variantele pentru a putea obtine finantarea de la fondurile europene si care ar fi suma pe care as putea sa o obtin ? Va multumesc
Ce intelegeti prin "firma individuala"?PFA/ sau intreprindere individuala?
Localitatea este in mediu urban sau rural?
Pentru firmele autorizate sub forma de PFA sau Intreprindere individuala sunt fonduri nerambursabile doar in mediu rural masura 312
Suma pe care o puteti obtine este functie de ce anume solicitati,pentru ce aveti nevoie de acesti bani.Se face un intreg dosar cu memoriu justificativ etc.Cititi detalii:
[ link extern ] /
va multumesc pentru raspuns