Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Care este termenul dupa care esti chemat la audieri la ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Care este termenul dupa care esti chemat la audieri la politie de la intocmirea unui dosar penal?

Sa inplinit exact o luna pe 23 de cand i sa facut pe nedrept si abuz din partea politiei pe care o platim ca buni cotribuabil ce suntem si ei ne trateaza ca pe niste bunuri si ne vorbesc de parca am fi ultimi sclavi din Uganda binenteles doar cand nu au pe cineva prin preasma .In cocluzie ea facut dosar sotie pnt amenintare si alte ...pnt o vorba al unui client recalcitrant care pe deasupra nici roman ,Tunisian si rau planic ,,iar la prim procuroru Bacaului o doamna a dato afara pe motiv ca o tine din timp si ca nu are dosaru la ea deci nu are ce discuta pe acelasi ton Superior ca doar de aceia platesc taxe sa mi se vorbeasca ca la colt de strada ..Astept raspuns urgent
Nu exista un termen reglementat , veti fi chemat in functie de numarul de dosare repartizate politistului de caz . Puteti intreba desp0re stadiul dosarului daca aveti interes sa se judece mai repede .
Normele in vigoare nu prevad termen in interiorul caruia sa se demareze sau/si sa se finalizeze cercetarea unei plangeri
Exista o ordine de prioritati si urgente,functie de natura spetelor si complexitatea acestora
Pentru clarificari ,solicitati oficial prim procurorul parchetului competent in cercetare sa va comunice stadiul cercetarii,eventual solutia dispusa
Multumesc .in concluzie legea e de partea celor ce o aplica si nu a contribuabilului.Vrea si au dovezi te inchid imediat ,nu au o taraganeaza ca de poate se uita si apoi da un N.U.P ca de a zis si comandantu unui prieten deal meu scos in suturi din politie si amendat ca poate erai obosit sau baut tu de a reactionat politistu asa ca nu crede ca subordonatii lui ar fi asa.Tot cu televiziunea trebe inpinsi de la spate cu legea lor imi tine sotia fara protectie vreo 2-3 ani ca de are alte prioritati dar datoria de politist si fac cu degetele de la picioru stang .Asta-itara in care traim.