Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... ce functie aleg?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

ce functie aleg?

buna ziua. vreau sa angajez o persoana pe postul de mecanic (utilaj) cod COR 723107. acest post a aparut o data cu Ordinul nr. 397/451/2008 al ministrului muncii. insa in programul REVISAL nu apare postul asta. ce sa fac? vreo solutie?
Problema este veche... Sunati si intrebati ITM care cere depunerea/ inregistrarea online a acestui registru electronic salariati.
totusi, un raspuns daca tot e asa veche problema?
la itm nu are program cu publicul decat pana la 13:30 si de luni pana joi. seful vrea sa-l angajez cu data de maine.
Treceti pe CIM functia mecanic (utilaj) si codul COR 723107. In Revisal o sa treceti functia cea mai apropiata de ceea ce aveti dvs, iar jos la observatii veti trece iar mecanic (utilaj) cod COR 723107.
Aceasta e solutia data de cei de la ITM si de cei care gestioneaza Revisalul, dupa spusele lor pana se actualizeaza. Eu sunt in aceasta situatie de prin iulie 2008 si nu s-a mai actualizat nimic. Speranta moare ultima.
Succes! :)
multumesc mult.
:offtopic:
Pentru probleme legate de REVISAL degeaba sunati la ITM, ci mai degraba la Inspectia Muncii ca tot au dat pe el 10 miliarde de lei vechi ;) .... ei sunt cei care gestioneaza baza de date a revisal-ului si a declaratiilor privind comisionul ITM ;)