Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Semnatura electronica pentru mai multe societati
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Semnatura electronica pentru mai multe societati

detin o semnatura electronica pt o firma si vreau sa depun declarati electronice si pentru o alta firma cum procedez
In cazul in care titularul certificatului nu are calitatea de reprezentant legal al contribuabilului reprezentat, trebuie depus documentul de imputernicire, autentificat de notarul public, din care rezulta dreptul titularului de certificat calificat de a semna declaratiile fiscale pentru alti contribuabili.

legal desfasurati servicii comerciale si optati pentru PFA sau SRL, la finante depuneti contractul de colaborare sau procura pentru salariat.Intre doua persoane juridice nu trebuie procura exista stampila.