avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 825 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... taxa inscriere in tablou
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

taxa inscriere in tablou

buna. va rog frumos, spuneti-mi si mie: cat costa taxa de inscriere in tabloul avocatilor ?
ma intereseaza la baroul Prahova.
va multumesc :)
Cel mai recent răspuns: DanyD , utilizator 10:36, 12 August 2009
3000 lei, pentru informatii suplimentare vizitati site-ul www.unbr.ro sau cel al baroului de care veti apartine.
va multumesc. din pacate baroul Prahova nu are site propriu :hm:
de luni nu cred sa mai fie vreun dosar pe rol, sau sa mai fie cineva pe la barou... sarbatorile astea...
SARBATORI FERICITE LA TOATA LUMEA. :bow:
la brasov taxa e 2000 euro, iar saptamana viitoare inca se mai lucreaza la barou.
amour a scris:

la brasov taxa e 2000 euro

caaaaaaaaaaaaat ? :stunned:
La Suceava anul trecut a fost 3000 lei. Eu am intrebat la Barou si mi-au zis ca inca nu se stie exact, dar se preconizeaza ca va fi la fel ca anul trecut.
Trebuie insa sa ne vina deciziile si apoi ne putem inscrie in Barou. Si asta dupa 10 ianuarie2009.

Alte discuții în legătură

Avocat stagiar 2008 DeaC DeaC =D> Felicitari tuturor celor care au promovat examenul de admitere in profesia de avocat! Acum ceva timp, dezbatand subiectul Admitere Barou 2008, unii ... (vezi toată discuția)
Avocat definiv intr-un an justlegal justlegal Este posibil sa devii avocat definitiv dupa numai un an de stagiatura? (vezi toată discuția)
Cum devii avocat daca esti consilier juridic? CARMEN_LUCIANA2000 CARMEN_LUCIANA2000 sunt consilier juridic, am 2 ani si 8 luni vechime ca si consilier juridic la o primarie si as vrea sa stiu cum pot deveni avocat. se ia in considerare aceasta ... (vezi toată discuția)