Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... taxa inscriere in tablou
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

taxa inscriere in tablou

buna. va rog frumos, spuneti-mi si mie: cat costa taxa de inscriere in tabloul avocatilor ?
ma intereseaza la baroul Prahova.
va multumesc :)
nu mai stiu ce sa zic .... am ramas fara cuvinte ........
si totusi ma intreb .......... de ce sunt aceste diferente de taxe ? taxa pentru inscrierea in Tablou nu ar trebui sa fie peste tot la fel ? intrucat produce aceleasi efecte ..........nu?

Taxa de inscriere intra in bugetul baroului ...asa ca , fiecare stabileste cat poate....;)
Si dupa parerea mea ar trebui sa fie aproximativ la fel sau macar sa nu depaseasca
baremul impus de Bucuresti,pentru ca exista si asa ceva in Regulamentul UNBR.Dar
din pacate vad ca exista o "autonomie" a Barourilor locale care impun taxele lor si efectiv
nu ai ce face daca vrei sa intri. Poate in alte orase nu sunt chiar asa de mari...
La Iasi, cat este aceasta taxa?