avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 453 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... taxa inscriere in tablou
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

taxa inscriere in tablou

buna. va rog frumos, spuneti-mi si mie: cat costa taxa de inscriere in tabloul avocatilor ?
ma intereseaza la baroul Prahova.
va multumesc :)
Cel mai recent răspuns: DanyD , utilizator 10:36, 12 August 2009
In sfarsit am aflat OFICIAL de la Baroul Bucuresti. Taxa de inscriere pentru avocatii stagiari este de 2.400 ron, la fel ca anul trecut.
Mi-au spus ca pot sa imi ridic Decizia si in aceeasi zi sa imi platesc taxa de 2.400ro si sa depun si cererea tip de inscriere ca av. stagiar ( la care se anexeaza copie Decizie, contractul de colaborare in 4 exemplare si copie dupa chitanta)
Ultima modificare: Vineri, 16 Ianuarie 2009
Lacramioara Macovei,
La Suceava taxa de inscriere este de 3000 lei.
La Constanta sau la Tulcea aveti idee cat este?
tocmai am citit tot ce spuneti voi despre taxa de inscriere in Tablou .........si am ramas ca la dentist , mai ales in ceea ce priveste Brasovul...........
Pai eu ma stressez aici cu invatatul , cu emotiile , cu dosarul si acum aflu ca imi mai trebuie o caruta de bani ,- asta in cazul in care trec cu bine peste examen ....
Sunteti siguri ca la Bv e 2.000 euro ?x4.2=8.400 lei , ce are Bv mai presus decat capitala tarii ?
Nu stiu de ce e mai presus Brasovul fata de capitala,dar e absolut sigur ca atata e taxa.Din pacate,
o spun din proprie experienta,atat am platit in februarie,taxa de inscriere in Barou, cu chitanta.
Si noi tot am sperat ca nu e adevarat,dar din pacate a fost.Fara ajutorul rudelor din strainatate n-as fi intrat
niciodata in Barou,cu toate rezultatele bune obtinute la examen.Stiu cativa colegi,care cu examenul luat nu au putut intra in Barou din cauza banilor.E trist,foarte trist.

Alte discuții în legătură

Avocat stagiar 2008 DeaC DeaC =D> Felicitari tuturor celor care au promovat examenul de admitere in profesia de avocat! Acum ceva timp, dezbatand subiectul Admitere Barou 2008, unii ... (vezi toată discuția)
Avocat definiv intr-un an justlegal justlegal Este posibil sa devii avocat definitiv dupa numai un an de stagiatura? (vezi toată discuția)
Cum devii avocat daca esti consilier juridic? CARMEN_LUCIANA2000 CARMEN_LUCIANA2000 sunt consilier juridic, am 2 ani si 8 luni vechime ca si consilier juridic la o primarie si as vrea sa stiu cum pot deveni avocat. se ia in considerare aceasta ... (vezi toată discuția)