Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Angajare psiholog
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Angajare psiholog

O Societate comerciala cu domeniul de activitate Bar Restaurant poate sa aiba personal angajat Psiholog?Va rog daca se poate sa-mi comunicati domeniul legal.
Va multumesc.
Nu exista niciun act normativ care sa interzica unui angajator sa angajeze anumite persoane calificate ... daca angajatorul decide ca angajarea unui psiholog este favorabila activitatii societatii, atunci poate sa faca angajarea fara niciun obstacol ...
Cornel Vasile, Consilier juridic