avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1132 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Reavizare gaze
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Reavizare gaze

Buna ziua,
Am achizitionat un apartamen (complex nou). Dupa predarea apartamentului am fost informata ca avizarea pentru gaze a expirat si in cazul acesta trebuie sa achit o taxa in jur de 350 lei pentru reavizare si care dureaza 60 zile.
Ce valabilitate are avizarea initiala si ce valabilitate are reavizare.
Mentionez ca vanzatorul apartamentului nu este persoana fizica.

Alte discuții în legătură

Achizitie apartament prin prima casa 4 dancezar dancezar Buna ziua! Doresc sa achizitionez un apartament prin programul prima casa 4 in complexul rezidential Confort City - Popesti Leordeni - Splaiul Unirii ... (vezi toată discuția)
Curgerea penalitatilor contractuale paul.muresan paul.muresan Buna ziua, In data de 25.06.2008 am achizitionat un apartament din cadrul unei construtii aflate in stadiu de proiect, a carui valoare se ridica la 85.000 ... (vezi toată discuția)
Contract gaz buna ziua! am nevoie de ajutor, un sfat, o idee in următoarea ... Nebraska22 Nebraska22 Buna ziua! Am nevoie de ajutor, un sfat, o idee in următoarea situație: Am achiziționat un apartament într-un complex in luna mai 2021 in care am ... (vezi toată discuția)