Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Marca inregistrata.
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Marca inregistrata.

Am o ii si mi-am deschis o sala de fitness pe care vreau s-o numesc Power Gym.O sa am probleme daca mai sunt si alte salii cu acelas nume in alte Orase?
Este mai bine sa adaug si numele orasului ..... Power Gym Buzau? Multumesc.
Nu prea are rost sa adaugati si orasul. Daca denumirea respectiva nu este inregistrata ca marca, n-ar trebui sa fie probleme. Daca stiti ca exista o astfel de marca, atunci alegeti alt nume.
Unde pot afla daca aceasta denumire este marca inregistrata?
La OSIM - cercetare documentara contra cost. Detalii pe www.osim.ro