Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Activitate neautorizata in actul constitutiv??
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Activitate neautorizata in actul constitutiv??

O firma care are obiect de activitate activitati ale agentiilor de publcitate, poate revinde catre clientii sai obiecte de promovare, dupa ce le-a cumparat de la producatori?

Adica firma X produce materiale de promovare, le vinde agentiei A (agentie de publicitate), iar A le vinde firmei B. Este firma A in legalitate?
da, daca le vinde ca parte a unui contract de servicii publicitate si care specifica si asigurarea materialelor publicitare. pretul acestora va fi inclus in onorariul ptr serviciile de marketing contractate. in caz contrar, ai nevoie de cod caen aferente activitatii de vinzare.