avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1933 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... profesor diriginte
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

profesor diriginte

Buna ziua

va rog sa ma ajutati sa folrmulez o cerere de numire a unu profesor diriginte pentru un colectiv al clasei a V-a
Mentionez faptul ca atat parintii copiilor doresc numirea respectivului profesor cat si profesorul doreste aceasta functie

Va multumesc anticipat
Cel mai recent răspuns: Nicoleta Ilea , Consultant resurse umane 11:31, 21 Iunie 2012
Catre Directorul - Directoarea Scolii nr.





Subsemnata/tul in calitate de Presedinte a/al clasei a V a x, ca urmare a dorintei exprese a parintilor elevilor clasei si a colectivului clasei va solicitam respectuos numirea dlui _____________ ca Profesor Diriginte al clasei acesteia.

Va atasam prezentei cereri tabelul cu semnaturile parintilor si ale elevilor clasei.

Cu respect,
___________________
Va multumesc!!!
=D>
Cu mult drag :)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Abuz in serviciu, trafic de influenta sau sunt eu de vina ? rcip78 rcip78 Buna ziua .dupa acest sper scurt istoric al evenimentelor as vrea sa ma sfatuiti ce e mai bine de facut,sunt tatal unei eleve de clasa a 7a iar in momentul in ... (vezi toată discuția)
Dilema nicki nicki Problema mea este urmatoarea: Sunt profesor, iar la una din clasele la care am predat, dirigintele, fara a avea acordul meu verbal sau scris, inainte de ... (vezi toată discuția)
Semnatura minor cico2cico cico2cico Buna ziua. Am si eu 2 intrebari : Diriginta solicita copilului meu sa semneze diferite procese verbale, declaratii sau instiintari. Desi am cerut acesteia si ... (vezi toată discuția)