Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... profesor diriginte
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

profesor diriginte

Buna ziua

va rog sa ma ajutati sa folrmulez o cerere de numire a unu profesor diriginte pentru un colectiv al clasei a V-a
Mentionez faptul ca atat parintii copiilor doresc numirea respectivului profesor cat si profesorul doreste aceasta functie

Va multumesc anticipat
Catre Directorul - Directoarea Scolii nr.

Subsemnata/tul in calitate de Presedinte a/al clasei a V a x, ca urmare a dorintei exprese a parintilor elevilor clasei si a colectivului clasei va solicitam respectuos numirea dlui _____________ ca Profesor Diriginte al clasei acesteia.

Va atasam prezentei cereri tabelul cu semnaturile parintilor si ale elevilor clasei.

Cu respect,
___________________
Va multumesc!!!
=D>
Cu mult drag :)