avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 869 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... schimbare titular autorizatie construire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

schimbare titular autorizatie construire

buna ziua,

ma confrunt cu urmatoarea situatie: am demarat emiterea unei autorizatii de construire pt renovarea unei garsoniere, am toate avizele necesare stranse si proiectul terminat. pana sa depun actele la primarie, a trebuit sa vand respectivul imobil.

ce presupune schimbarea titularului imobilului? trebuie noul proprietar sa ceara alte avize (isc, mediu, etc..) sau pot depune eu proiectul si sa instiintez cumva primaria de schimbarea titularului?

va multumesc,
Cosmin

Alte discuții în legătură

Carte tehnica imobil popescu2 popescu2 Se da bloc construit in 2007. Asociatie proprietari infiintata 2008. Constructorul nu preda cartea tehnica presedintelui asociatiei. Reclamatii ISC fara ... (vezi toată discuția)
Nu mi-a fost emisă autorizația de construire Madalan Adrian Madalan Adrian Primăria a depășit termenul legal privind emiterea unei autorizații de construire, conform prevederilor stipulate în LEGEA nr. 50/1991, actualizată ... (vezi toată discuția)
Cartea tehnica a blocului ContSters99244 ContSters99244 Buna ziua,locuiesc intr-un bloc nou construit in 2010.Am cerut cartea tehnica dezvoltatorului care ne-a vandut,dar acesta refuza sa ne-o dea,spune ca, conform ... (vezi toată discuția)