Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit rata BNR
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

rata BNR

Buna ziua!

In 2012 rata dobanzii de referinta a BNR ptr imprumuturile in valuta a ramas tot 6%?

Multam!
Conform circularei Bancii Nationale a Romaniei nr. 12/2012 privind nivelul ratei dobanzii de referinta a Bancii Nationale a Romaniei, publicata in Monitorul Oficial, Partea I, nr. 213, din 30 martie 2012, incepand cu data de 30 martie 2012, nivelul ratei dobanzii de referinta a B.N.R. este 5,25% pe an.