Forum Discuţii juridice Expertize judiciare şi ... lista experti evaluatori arte arte plastice
Discuție deschisă în Expertize judiciare şi extrajudiciare

lista experti evaluatori arte arte plastice

buna ziua !
va rog sa ma ajutati cu o lista/un autorizat pentru expertiza tabluri din bucuresti
casele de licitatii sustin ca expertizeaza numai ce ii intreseqz pe ei si numai daca doresc sa le vand.
ministrl culturii m-a trimis la direcia de patrimoniu si culturta, numai ca pe acest nici nu apare nici o lista cu autorizati.
rog ajutor in acest sens, am nevoie sa expertizez mai mult tablouri mostenenire de familie.

Pe site-ul ministerului justitiei gasiti o lista cu experti/ specialisti tehnici judiciari care sunt folositi de catre instante in cazul unor expertize juridice. Cautati la specializarea opere de arta. Poate va ajuta aceasta lista.
In MO nr. 488 BIS/ 17.07.2012 s-a publicat Tabloul uniunii evaluatorilor autorizati din Romania, valabil pentru anul 2012.