avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 648 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Actul juridic civil. Reglementarile privind ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Actul juridic civil. Reglementarile privind modalitati, nulitate etc.

Reglementarile prinvind actul juridic in NCC in afara de art. 1324-1329, respectiv 2637 si urm unde mai pot fi gasite in cod? Ma refer la modalitatile actului juridic, nulitatea actului juridic.

Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Cosmina.ad , utilizator 16:13, 21 Iulie 2012
Reglementarile privind actul juridic civil, in NCC, sunt cuprinse in art. 1164-1329.


Sa-ti fie cu folos,

Cosmina Oprea

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Admitere in avocatura 2012 crucerux crucerux Daca stie cineva va rog sa-mi spuneti anul acesta se va sustine examenul de admitere in avocatura din vechiul cod civil sau dupa noul cod civil? (vezi toată discuția)
Simulatie Victor08 Victor08 Buna ziua. Am o problema legata de simulatie. Imi poate spune cineva la ce se refara art. 1293 C.civ. prin \\\\"aplicabila si la actele juridice ... (vezi toată discuția)
Obligatii civile. clasificare. izvoare GBC GBC Salut! NCC aduce unele schimbari fata de CC in privinta clasificarii obligatiilor civile. In vechiul cod civil se considera ca sunt izvoare ale ... (vezi toată discuția)