Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Actul juridic civil. Reglementarile privind ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Actul juridic civil. Reglementarile privind modalitati, nulitate etc.

Reglementarile prinvind actul juridic in NCC in afara de art. 1324-1329, respectiv 2637 si urm unde mai pot fi gasite in cod? Ma refer la modalitatile actului juridic, nulitatea actului juridic.

Multumesc!
Reglementarile privind actul juridic civil, in NCC, sunt cuprinse in art. 1164-1329.

Sa-ti fie cu folos,

Cosmina Oprea