Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Admitere Barou 2013: data examenului, bibliografie, ...
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Admitere Barou 2013: data examenului, bibliografie, spete, experiente

Buna ziua! Imi poate spune cineva daca pentru 2013 se va da examen de admitere in Barou din noul Cod Civil? Si daca da au aparut deja carti de civil? La drept penal s-a mai schimbat ceva??
Cu siguranta examenul de anul viitor se va da dupa NCC,nu ar mai exista motive sa se dea din vechiul cod. Aproape 2 ani de zile sunt suficienti sa citesti/parcurgi noul cod (nu si sa te obisnuiesti cu el, ce-i drept).
Da,au aparut carti cf NCC.
;)

luiza2008, utilizator
Cel putin la restul materiei avem o certitudine ..si la Civil avem 2 certitudini..
Ziua buna tuturor.Ma alatur si eu voua pentru ca nu am reusit sa trec de proba grila.Am inceput sa achizitionez carti dupa NCC pentru ca si eu cred ca vom da la icvil dupa codul nou.Pana vor anunta cate ceva incep cu penalul si procedura penala.Voi cum faceti?Care e planul de bataie?Spor mult si nu va descurajati.E chestie de timp.Eu cred ca e foarte important sa ne dam seama exact unde am gresit si sa reparam si sa nu ne mai ascundem in spatele unor replici gen:se intra numai cu pile,intra numai cine trebuie...etc.Eu nu cred ca a picat cineva care a scris tot.Chiar nu cred.O zi buna tuturor si spor la invatat.
OBLIGATII: [ link extern ]
CONTRACTE:[ link extern ]
SUCCESIUNI:[ link extern ]
CIVIL GENERAL:[ link extern ]
Voi ce recomandati?A gasit cineva vreo carte buna la reale?Civil general-persoanele?
mikaela22 a scris:

OBLIGATII: [ link extern ]
CONTRACTE:[ link extern ]
SUCCESIUNI:[ link extern ]
CIVIL GENERAL:[ link extern ]
Voi ce recomandati?A gasit cineva vreo carte buna la reale?Civil general-persoanele?

[ link extern ]