avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1889 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Impozit bunuri puse sub sechestru asigurator cu ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Impozit bunuri puse sub sechestru asigurator cu indisponibilizare

Buna ziua,
Am o intrebare legata de plata impozitului unui vehicul aflat sub sechestru..
Problema este in felul urmator:
Anul trecut s-a inceput urmarirea penala impotriva mea intr-un dosar si totodata mi-a fost instituit sechestru cu indisponibilizare pe un vehicul. Masina se afla in posesia IGP incepand din 20.08.2011. Am facut cerere de dare custodie in aceeasi luna a anului trecut insa nu am primit nici un raspuns pana in ziua de astazi.
Am depus un dosar la Administratia Financiara pentru scutirea de la plata impozitului din moment ce masina nu se afla in posesia mea.
AM primit un raspuns cum ca se plateste dreptul de proprietate si nu dreptul de folosinta.
Ma poate sfatui cineva daca exista vreo solutie?
Va multumesc anticipat!

Alte discuții în legătură

Buna ziua. am si eu o problema. in 2015 in urma unui dosar penal, ... Lemeter Lemeter Buna ziua. Am si eu o problema. In 2015 in urma unui dosar penal, mi s a pus sechestru pe masina. Masina fiind pe numele meu dar fizic nu este la mine. Am dat ... (vezi toată discuția)
Autoturism sub sechestru, decizie definitiva ContSters241638 ContSters241638 In urma unei decizii definitive, instanta a mentinut sechestrul asigurator asupra unui autoturism - proprietate personala - instituit de parchet, in vederea ... (vezi toată discuția)